1. Eset: A rajtot nagyon jól elkapó Kalocsai Levente még az egyenesben beért Illés Dénes mellé, majd azért, hogy kihúzódjon az előtte lévő autó elől, jobbra húzta a kormányt és összeakadt Dénessel. A terelés teljesen felesleges volt és jelentősen megsérült miatta Dénes autója. Rajtbaleset okozása miatt Levente 10 másodperces büntetést kap.
  2. Eset: A rajtnál Szántó Levente mélyre ereszti az autót és eltalálja hátulról a korán fékező Biczó Istvánt. A Williams a lökés miatt keresztbe fordult és eltalálta a mellette külső íven forduló Szilvási Patrickot is és mindhárman kicsúsztak a sóderágyba, több pozíciót is veszítve. Rajtbaleset okozása miatt Levente 10 másodperces büntetést kap.
  3. Eset: A visszafordítóba érkezve Szilvási Patrick hátulról eltalálta Somogyi Zsigmondot, aminek a következtében Zsigmond kiforgott a kavicságyba. A kanyarhoz érve Zsigmond lassabban vette be az ívet az előtte autózó versenyző miatt és erre Patrick nem tudott időben reagálni. A pályán mutatott sportszerűsége miatt a büntetésén enyhítettünk és így Patrick csak 2 büntetőpontot kap.
  • [1]: Kalocsai Levente az 12. helyen ért célba, ám a futam után egy 10 másodperces időbüntetést kapott a verseny során elkövetett kilökése miatt. Pozícióján nem változtatott a büntetés.
  • [2]: Szántó Levente a 7. helyen ért célba, ám a futam után egy 10 másodperces időbüntetést kapott a verseny során elkövetett kilökése miatt. Ezzel visszacsúszott a 10. pozícióba.

Az időmérő második csoportjába jutásért 1-1 pontot kapnak az alábbi pilóták: