1. Eset: A rajt után az első kanyarba érve Szilvási Patrick a minél jobb ív miatt folyamatosan balra húzott, mielőtt a féktáv előtt összeért Somogyi Zsigmonddal. A koccanás hatására Zsigmond leszorult a pályáról és visszaesett a mezőny végére. A ki nem kényszerített terelés és a koccanás miatt, súlyosbító tényezőként a rajtbalesetet is figyelembe véve Patricknak 2 büntetőpontot és 10 másodperc időbüntetést adunk.
  2. Eset: Miután lelökték a pályáról, Somogyi Zsigmond nagy lendülettel igyekezett visszatérni, de megpördült. Az oldalra csúszó autó két másik versenyzőt is összegyűjtött. A veszélyes visszatérés miatt Zsigmondnak visszaérkezés 10 másodperc időbüntetést adunk.
  3. Eset: A rajt utáni helyezkedés közben Szabó Gábor és Kalocsai Levente összeért és mindketten megpördülnek. A csúszó autók elkerülése érdekében többen leszaladtak mögülük a pályáról, további baleseteket előidézve. Gábor és Levente összeérését versenybalesetnek nyilvánítottuk, minden további ütközés ennek következménye.
  4. Eset: A 2. és 3. eset miatt elrendeltük a Safety Cart. A jelzést figyelmen kívül hagyva Demeter Ádám padlógázon repült bele az előtte összetorlódó sorba. A nagyon súlyos baleset miatt Ádámnak egy áthajtásos büntetést adunk a Német Nagydíjra, valamint 4 büntetőpontot a licencére.
  5. Eset: Szabó Gábor a rajtnál történő kiugrásáért, egy áthajtásos büntetést kapott, amit az első körben le akart tölteni. A boxba viszont az első bejáraton ment be. A választott útvonal körülbelül 6-8 másodperccel volt gyorsabb, mint a másik ív, Gábor pozíciót is nyert vele. A versenyzői eligazításon külön kiemeltük, hogy melyik boxbejáratot kell használni, amit Gábor figyelmen kívül hagyott. Az eset miatt 2 büntetőpontot adunk neki.
  6. Eset: Az újraindítás után Somogyi Zsigmond támadta Szabó Gábort, majd az utolsó kanyarban ütköztek. A baleset kiváltó oka az volt, hogy Gábor keresztbe fékezett a pályán, pont az autót mélyebbre engedő Zsigmond elé, aki felöklelte a McLarent. Felhívnánk a pilóták figyelmét, hogy a féktávon való irányváltás kategóriájába esik az, ha fékezés alatt egyenes kormánnyal, de a pályán keresztbe haladnak. Az eset miatt Gábornak 2 büntetőpontot adunk.
  7. Eset: Az első szektorban lecsúszott a pályáról Kalocsai Levente, majd fékezés nélkül ért vissza a pályára, összeszedve az érkező autókat. Veszélyes visszatérés miatt 2 büntetőpontot adunk Leventének.
  8. Eset: A visszafordítóba érkezve Somogyi Zsigmondot hátulról eltalálja Ovád Márton. A verseny során több eset is volt, mikor kései féktáv miatt Márton centikkel csúszott el egy másik autó mögött, ebben az esetben el is találta az előtte autózót. Az eset miatt Mártonnak 2 büntetőpontot és 5 másodperc időbüntetést adunk.
  • [1]: Somogyi Zsigmond az 5. helyen ért célba, ám a futam után egy 10 másodperces időbüntetést kapott a verseny során elkövetett veszélyes pályára való visszaérkezése miatt. Pozícióján nem változtatott a büntetés.
  • [2]: Szilvási Patrick a 6. helyen ért célba, ám a futam után egy 10 másodperces időbüntetést kapott a verseny során elkövetett kilökése miatt. Pozícióján nem változtatott a büntetés.
  • [3]: Ovád Márton a 11. helyen ért célba, ám a futam után egy 5 másodperces időbüntetést kapott a verseny során elkövetett kilökése miatt. Pozícióján nem változtatott a büntetés.

Az időmérő második csoportjába jutásért 1-1 pontot kapnak az alábbi pilóták: