1. Eset: Az első kör végén a Blanchimontba érkezve Rózsási Ádám beszúr Szilvási Patrick mellé, hogy megelőzze a Tyrrellt. A két autó összeér, Patrick leszorul a pályáról és pozíciót veszít Somogyi Zsigmonddal szemben. A visszajátszást megnézve látszik, hogy a Benettonnak és a Tyrrellnek a két kereke ért össze, Patrick autójának oldalra repülése pedig egy fizikai glitch, nem az ütközés ereje okozta. Mindkét autó mellett volt még hely a pályán, nem beszélhetünk leterelésről. Az esetet versenybalesetnek könyveltük el. – Első kör
  2. Eset: A Buszmegálló sikánba érkezve Kalocsai Levente alatt megindult a Lotus és lecsúszott a pályáról. Mikor megpróbált visszatérni a versenybe, a mezőny még nem ment el mellette és megtalálta Ovád Márton McLarenjét, amibe oldalról beleakadt, kiütve mindkettejüket. Az eset Levente figyelmetlensége miatt történt, ami miatt 5 másodperces büntetést kap.
  3. Eset: A futam későbbi szakaszában a Les Combes-ba érkezve Szilvási Patrick hátulról felökleli Rózsási Ádámot. Patrick nem fékezett túlságosan későn, de a Benetton szélárnyékába csúszva nem lassult kellőképpen az autója. A hátulról való kilökésért, valamint az ütközéssel kierőszakolt előzésért Patrickot összesen 10 másodperces büntetéssel sújtjuk.
  4. Eset: A verseny utolsó körében a Bruxelles kanyarban rövid idő alatt kétszer is összeakadt Szabó Gábor és Somogyi Zsigmond. A két ütközés közül az első Gábor, a második Zsigmond hibája volt, de mivel pozíció nem változott és egyikőjük versenyét sem befolyásolták az ütközések, ezért büntetést nem adunk egyik pilótának sem.
  • [1]: Szilvási Patrick az 5. helyen ért célba, ám a futam után egy 10 másodperces időbüntetést kapott a verseny során elkövetett kilökése miatt. Ezzel visszacsúszott a 6. pozícióba
  • [2]: Kalocsai Levente a 7. helyen ért célba, ám a futam után egy 5 másodperces időbüntetést kapott a verseny során elkövetett szabálytalansága miatt. Ezzel visszacsúszott a 8. pozícióba

Az időmérő második csoportjába jutásért 1-1 pontot kapnak az alábbi pilóták: