1. Eset: Az első sikánba érkezve Takács Máté egy játék közbeni fagyás miatt megtorpedózza hátulról Somogyi Zsigmondot. A két autó összeér, mindketten megpördülnek és lecsúsznak a pályáról. A verseny utáni megbeszélésen Máté azt mondta hogy laggot már Practice-en is tapasztalt. Mivel Máténak tudomása volt arról hogy laggjai lehetnek a verseny során és nem tett semmit hogy a későbbiekben azokat elkerülje, ezért büntethetőnek nyilvánítjuk az esetet. Máté emiatt egy 5 másodperces büntetést kap.
  2. Eset: A verseny utolsó köreire Takács Máté beérte az addig vezető Szabó Gábort, aki mellé a Roggia-sikánba tudott beszúrni. A McLaren és az Arrows összeért, majd Máté átvette a vezetést. A visszajátszást megnézve Gabi végig Máté mellett volt, utóbbinak helyet kellett volna hagynia maga mellett. Az összeérés pillanatában 2 km/h sebességkülönbség volt az autók között tehát, ha Máté nem fordul el a csúcsponton, akkor mindketten be tudták volna venni a kanyart. A leszorítás miatt Máténak 5 másodperces büntetést adunk.
  • [1]: Takács Máté az 1. helyen ért célba, ám a futam után egy 10 másodperces időbüntetést kapott a verseny során elkövetett kilökése miatt. Ezzel visszacsúszott a 3. pozícióba

Az időmérő második csoportjába jutásért 1-1 pontot kapnak az alábbi pilóták: